Yeni Yol Okulları SPOR ALANINDA

SPOR ALANINDA

Öğrencilerimizin okulumuzdaki günlük programları akademik ve sosyal olarak oldukça yoğun geçmektedir, öğrencilerimiz bu programı tamamladıktan sonra ilgi alanlarına yönelik çalışmalara katılabilmektedir. Öğrencilerimize ilgi duyduğu ya da yetenekli olduğu alanlarda alanında uzman eğitmenler ile branşlaşmak için eğitim saatlerimiz sonrasında okulumuz beden eğitim öğretmenlerimiz ya da spor kulübümüzün eğitmenleri tarafından spor kursları verilmektedir.

Sportif başarı, yüksek performans sergileyerek belirlenen hedefe ulaşabilme derecesidir. Diğer bir ifadeyle oyunculara ait beceri, yetenek ve ortak çabanın spor aracılığıyla sergilenmesidir. Ancak sportif başarı, okul başarısı ile taçlandırıldığında daha da kıymetli olacaktır. Bu arada yapılacak sporu da sadece elde edilecek madalya ile değerlendirmemek gerekir. O yüzden okulumuzun sloganı BAŞARIDAN FAZLASI olmuştur.

Yapılan bir araştırmada spor yapan öğrencilerinin, yapmayanlara oranla zihinsel aktivitelerinin daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir. Analitik düşünebilen, problem çözmeye motive olmuş, hayatını müsabakaya odaklanır gibi planlayan bir bilincin yaşam içinde bir çocuğun ne kadar çok işine yarayacağını tahmin edebiliriz. Uyku düzeni ve dinlenmesine dikkat eden ve düzenli beslenen çocuk, direnci daha yüksek olacağından bu durum onun okul başarısını da olumlu yönde etkileyecektir elbette.

Spor yalnız beden kabiliyetinin bir üstünlüğü sayılmaz. İdrak ve ahlâk da bu işe yardım eder. Zekâ ve kavrayışı kısa olan kuvvetliler , zekâ kavrayışı yerinde olan daha az kuvvetlilerle başa çıkamazlar. Ben Sporcunun zeki ,çevik aynı zamanda ahlâklısını severim.

BİZE ULAŞIN

İLETİŞİM FORMU

Yeni Yol